Az Ökopolisz Alapítvány és az Új Egyenlőség magazin tavaly novemberben közös rendezvénysorozatot indított a hazai zöld gazdaság kérdéseiről. Minden alkalommal egy zöld gazdaságban tevékenykedő vállalkozót, egy fenntarthatóságot kutató egyetemi tanárt és egy zöld politikust szólaltatunk meg arról a kérdésről, hogy hogyan alakul a hazai fenntartható vállalkozások sorsa, a szektor mérete, miről szól a magyar zöld politika.
A Hogyan lehet fenntartható az energiaipar? címmel március 9-én megtartott második online panelbeszélgetésen Schmuck Erzsébet, az LMP Magyarország Zöld Pártja társelnöke, Felsmann Balázs, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont főmunkatársa, a Corvinus Egyetem tanára és Horváth Levente zöld vállalkozó, a CarbonReporting.eu tulajdonosa válaszolt Pogátsa Zoltán, az Új Egyenlőség főszerkesztőjének kérdéseire és a közel száz érdeklődő sok és érdekes felvetésére. A másfél órás beszélgetésben a résztvevők többek között a következő kérdések kapcsán mondták el gondolataikat: Hogyan kapcsolható össze az energia- és a klímapolitika? Mekkora a magyar zöld energiaszektor? Mely energiaformák a fő alkotói? Milyen szakpolitikák segítenék a gyorsabb átállást? Reális-e a fenntartható energia Magyarországon nukleáris forrás nélkül?
Schmuck Erzsébet az energiapolitika és a klímaváltozás összefüggéseiről, a fogyasztás átalakításának fontosságáról és az atomenergia helyettesítésének szükségességéről beszélt.
Felsmann Balázs ábrákon keresztül mutatta be, hogy a világban az elmúlt tíz évben óriási befektetések és változások zajlottak a fenntartható energiák irányába. Horváth Levente elmondta, hogy az energiarendszer irányítóinak az energiarendszeren belül a megújulóenergia-termelők mellett kiegészítő erőművet is működtetni kell. Érdekes vita alakult ki a résztvevők között az atomenergia szükségességének kérdésében. A beszélgetés végén Felsmann Balázs és Horvát Levente felváltva válaszoltak a résztvevők kérdéseire.
Címfotó: Pikrepo